damskie spodnie jeansowe w różnych odcieniach

Najmodniejsze spodnie jeansowe w sezonie 2022

Spodnie jeansowe to niekończąca się wciąż opowieść, która swój początek zawdzięcza robotnikom i kowbojom z USA. To tam powstały pierwsze prototypy, które docelowo miały spełniać rolę mocnej i trwałej w użytkowaniu odzieży roboczej.

W latach 20 i 30 XX wieku spodnie jeansowe stały się strojem scenicznym w popularnych westernach amerykańskiej produkcji. Lansowali je John Wayne i Gary Cooper, a Elvis Presley czy James Dean uczynili z nich odzież, którą chcieli nosić wszyscy.

Spodnie jeansowe pokochali także żołnierze z USA podczas II wojny i chętnie je nosili podczas dni wolnych od służby. Rok 1938 przyniósł pierwsze spodnie w wersji dla pań.

Jeans stał się symbolem zbuntowanej młodzieży, pragnącej wolnej miłości i wyzwolenia. To hipisi upowszechnili tzw. dzwony, które dodatkowo były pokryte kolorowymi haftami i naszywkami. I tak spodnie jeansowe podbiły świat – do dziś wszyscy je kochają i uwielbiają!

Spodnie jeansowe i trendy w 2022 roku

Moda na spodnie jeansowe w aktualnym sezonie lansuje porzucenie obcisłych rurek na rzecz szerokiej nogawki w każdym wydaniu. Coraz częściej spotyka się je na półkach sklepowych popularnych firmówek oraz na światowych wybiegach. Wręcz chciałoby się powiedzieć: ale to już było… i znów wraca!

Spodnie jeansowe typu flare to bezpieczny model, który pozwala zaakceptować nowy styl z poszerzaną nogawką. Ten typ ma lekko dopasowaną nogawkę w udzie i zachowuje jednakową szerokość do kostki. Nie zwęża się od kolan – jak w przypadku rurek. To modny i prosty krój spodni jeansowych.

Jeansy wide leg to szerokie nogawki w wydaniu total. Oznacza to, że szerokość jest zachowana od uda, aż po sam dół. W biodrach są dopasowane, często z wyższym stanem.

Spodnie jeansowe typu dzwony cechuje zwężona do kolan nogawka, po czym rozszerza się maksymalnie, tworząc kształt dzwona. Stąd sama nazwa. Na światowych wybiegach coraz częściej królują tzw. biodrówki.

Swoje 5 minut mają obecnie spodnie jeansowe mom fit. To dopasowany model z lekko szeroką nogawką u góry i zwężającą się ku kostce. Doskonale wyszczupla i podkreśla talię.

Jak kochamy nosić spodnie jeansowe?

Jeansy to podstawowy element garderoby, który pozwala na stworzenie wielu niezapomnianych outfitów. Nie należy jednak ślepo podążać za modą. Najlepszy będzie ten model, który dobrze prezentuje się na sylwetce. Każdy sezon ma do wyboru kilka fasonów i tak jest i tym razem!

Spodnie jeansowe typu dzwony pięknie prezentują się z koturnami lub szpilkami. Do tego modna, kolorowa marynarka i można ruszać na podbój świata.

Denimowe jeansy z szeroką nogawką i wysokim stanem ładnie wyglądają z krótkimi sweterkami rozpinanymi oraz t-shirtami.

Mom fit połączone z trampkami lub szpilkami tworzą niebanalny look. Lekko podwinięta nogawka podkreśli smukłą kostkę. Do tego koronkowy top na ramiączkach lub koszulowa bluzka zawiązana na supeł ładnie wyeksponuje talię.

Moda na spodnie jeansowe ma charakter ponadczasowy. One nigdy się nie nudzą. Nadal panuje trend na lekko wytarte lub podarte fasony. Te bez dziur też są trendy, a pierwsze czym należy się kierować to swoboda i  własna wygoda. Modne jest to w czym czujemy się najlepiej! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like