ubrania jeansowe

Ubrania z jeansu – gwarancja ponadczasowej mody?

Historia produkcji jeansów jest powszechnie znana, a jego historia cały czas fascynuje. Od odzieży roboczej, sprawdzającej się w najtrudniejszych warunkach pracy, po współczesne wybiegi największych projektantów mody. Na przestrzeni lat tkanina jeansowa wykorzystywana była w różny sposób, długo ograniczając się wyłącznie do spodni, by zaistnieć w tej chwili w każdym elemencie ubioru.

Ubrania z jeansu na każdą okazję

Gdy w 2001r. Britney Spears i Justine Timberlake, ówczesna gorąca para świata muzyki, pojawili się na rozdaniu nagród American Music Awards ubrani od stóp do głów w jeans, zdjęcia pary obiegły cały popowy świat, a komentarze nie były zbyt przychylne. Dzisiaj w świetle najnowszych trendów modowych zdjęcie to jawi się wręcz prekursorsko.

Ubrania z jeansu potwierdzają ówczesne spojrzenie na modę. Jeans nie tylko jest obecny nieprzerwanie w modowych trendach, ale tkanina ta została zastosowana do znacznie większej liczby elementów garderoby, nie ograniczając się wyłącznie do spodni. Modowe wybiegi takich potentatów jak Burberry, Diesel, Blumarine czy Calvin Klein dostarczają wizualizacje zawierające koszule, spódnice, sukienki i oczywiście spodnie z jeansu.

Jednak aktualne jeansowe ubrania są zupełnie inne, niż te które pamiętamy sprzed lat. Tkanina jeansowa charakteryzuje się różnorodną grubością i splotem, dzięki czemu projektanci tworzą z niej wielowarstwowe, oversizowe, niezwykle zróżnicowane kreacje, bardzo często łącząc kilka odmiennych faktur.

Jeansowe ubrania od stóp do głów

Spodni jeansowych nie trzeba chyba nikomu już reklamować. Jednak nawet tutaj katalog modeli znacząco się poszerzył w ostatnim czasie, m.in. o jeansowe joggery, miękkie, opływowe i wygodne spodnie, które skutecznie realizują funkcję, jaką do tej pory przypisywano dresom. Jednak ten model jeansów stawia na swobodę outfitu bez odniesienia do sportu. Joggery nie tylko charakteryzują się miękkością tkaniny, ale wygodnym, nieuciskającym wykończeniem w pasie i ujęciem dołu nogawek w gumkę. Wszystko to sprawia, że spodnie jeansowe stały się nowym dresem.

Ciekawym elementem stroju, popularnym w tym sezonie jest jeansowa koszula. Wygląda ona jednak trochę inaczej, niż pamiętamy ją z klasycznych trendów. W nowoczesnym wydaniu ma zwykle charakter oversizowy, koszulę nakłada się na top i tylko częściowo zapina. Tak wystylizowaną koszulę łączy się ze spodniami o szerokich nogawkach, ale też jeansową, swobodną spódnicą. Aby taki zestaw wyglądał naprawdę korzystnie, niezbędna jest umiejętność komponowania tkanin o różnej fakturze i często kontrastowych cechach.

Po raz kolejny, oglądając najnowsze jeansowe stylizacje, trudno oprzeć się wrażeniu, że jeans stał się tkaniną o nieograniczonym wręcz potencjale. Gdy wydawało się już, że jego wykorzystanie skoncentrowało się jednak głównie na spodniach, jeans powraca w najbardziej zaskakujących i oryginalnych kompozycjach, odświeżających niezwykle intensywnie modowe trendy, wybiegi i nasze szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like