Trendy wiosna 2022 – co będziemy nosić?

Na zapowiedzi nadchodzących trendów modowych można zareagować z euforią lub dystansem. Wypuszczanie nowych kolekcji czasem może wzbudzić rozczarowanie, a pierwszą myślą związaną z hitem odzieżowym jest „nigdy tego nie ubiorę” lub „ale obciach” lub „ten fason w ogóle nie jest dla mnie”. Tymczasem zdanie szybko się zmienia, a do ubrań, które noszą wszyscy, i my się przekonujemy. Czym zaskoczą trendy wiosna 2020? Jakie tegoroczna moda wzbudzi emocje?

Barokowa nowoczesność – moda na bufki

Odzież damska przewidziana na nadchodzący, wiosenny sezon ma obfitować w wiktoriańskie bufki. Ten typ zaznaczania ramion, nieśmiało ujawnił się już w sezonie zimowym, ale jeszcze nie do końca pokazał na co go stać, dlatego ma zamiar kontynuować swoją funkcjonalność. Czy bluzki z bufami są dla wszystkich? Odzież damska coraz częściej udowadnia, że każda kobieta w danym fasonie może znaleźć coś dla siebie, bez względu na predyspozycje sylwetki. Czasem wystarczy zmienić długość, podciągnąć tu i tam, a ubranie już zyskuje na nowej odsłonie.

Odzież damska 2022 – co nas zaskoczy?

Zaskakującym wzorem dekoltu, który będzie poszukiwany wśród modnych bluzek, koszulek lub sukienek, jest karo. Ten typ wycięcia, które odsłania ciało już dawno nie był spotykany na wybiegach. Kojarzony raczej z latami 90. i bluzkami typu hiszpanka, dziś zyskał nowy wymiar i wkradł się w codzienne ubrania. I dobrze, bo to bardzo gustowny typ dekoltu, który idealnie odsłania kości obojczykowe, ale rzadko sięga piersi, przez co ukazuje wiele, ale nie za dużo.

Cenzura sztuczności

Trendy wiosna 2022 to przede wszystkim znane, ale lubiane tekstury. Nadal będzie noszona skóra i jeans, które zostały już przez środowisko zaakceptowane. Aby wzbogacić istniejące już fasony, projektanci dodali do nich dziewczęce falbany i taka odsłona będzie w tym sezonie pożądana. Znika plastik, wchodzi grzeczna użyteczność. Jedni się ucieszą, drudzy nie koniecznie. Klasyczne białe koszule to hit, który powinien wyjść z biura na ulice, do klubów lub weekendowe wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like